Videó: 7 Cool tények az Iditarod Race

Videó: Top 10 Most Dangerous Foods In The World 2024, Április
Anonim

Fotók: Bill King / Bigstock

A fehérek és a zéró némelyek nem vonják le az Iditarod Trail Sled Dog Race-t! Ha a futamot a meleg otthon kényelméről követi, itt van néhány hűvös tény a "The Last Great Race" -ről.

Az Iditarod Trail Sled Dog Race, amelyet "az utolsó nagy versenynek" neveznek, ellentétes másikkal. Minden évben március első szombatján, Anchorage-ben, Alaszkában tartják, és Nome-ban érkeznek Alaszkába - ez több mint 1,150 mérföld hosszú! A verseny nyolc-tíz napig tarthat bárhol (bár a leghosszabb, amit a csapat a verseny befejezéséhez közelített, majdnem 33 nap volt).

Ó, és megemlítettük, hogy a kutyákról van szó?

A legjobb mushers és a kutyáik bátor Alaszka keserű hideg hőmérséklete, hogy haza a cím. De szeretnénk túlszárnyalni ezen a csodálatos verseny alapjain, így hét szuperhű (fagyos, sőt!) Tényt összeállítottunk az Iditarod versenyen.

1. A Vörös Lámpást az utolsó csapatnak ítélik meg, hogy befejezze a versenyt

A Red Lantern hagyomány 1953-ban indult el egy másik fajból, amelyet az Anchorage-i Fur Rendezvous kutyafajtáknak neveztek, ami általában háromnapos futam volt. A hagyomány az Iditarod versenyen haladt át, és az utolsó csapatnak adta át a célvonalat. A piros lámpa a verseny kezdetén megvilágított lámpára utal, és nem tűnik ki, amíg az utolsó kutya nem átlépi a célvonalat. Beszélj arról, hogy soha ne adjon fel!

Kapcsolódó: How to Cheat Halál, amikor pókháló

2. A győzteshez menjen a zsákmány

Nem, ezek a mushers nincsenek csak a hírnévért és a dicsőségért - elég nagy díjat is kapnak! A tavalyi 1. helyezés 70.000 dollár volt és egy új teherautó; 2014-es díja csaknem több mint 50 000 dollár volt, ami 20 000 dollár nyoma! Döntetlenünk arra, hogy a csapatok az idén még nagyobb kasszát is kapnak.

3. A futamidők kétszer olyan gyorsak, mint az első indítás

Amikor az Iditarod 1973-ban indult újra, a mushers és a kutyái átlagosan 20 napot vettek igénybe a verseny befejezéséhez. Most, az átlag nyolc-tíz nap között van - szinte félre van vágva! Tavaly a történelmet egy olyan musher tettette, aki nyolc nap alatt, 14 óra és 19 perc alatt világrekordot készített a verseny befejezéséért.

Kapcsolódó: Mi a különbség a kick szán és a kutya szán között?

4. Iditarod fajkutyáknak napi 10 000-12 000 kalóriára van szüksége

Ezek a kutyák a végső dolgozó szörnyek. Napi órákban futnak, és elfogyasztják a legjobb kalóriatartalmú ételeket, hogy formában tartsák naponta. Rövid szünet idején ezeket a kutyákat fagyasztott snackek táplálják, mint a hal, a hús vagy az áztatott kutyaeledel. Az ellenőrző pontokon meleg ételeket szolgálnak fel, mint a marhahúst, az Arctic char-et, a vitamin-kiegészítőket és a csülökzsírral és vízzel keverve. Mindezeket a kagylós kályhában főzzük, melyet a szánkónál is megdupláz.

5. A kutya-zsákmányok kötelező

Az Iditarod musherek annyira elkötelezettek a versenyen és a kutyákon, hogy ők gyakran kézzel készítik a zsákmányt a lehető legjobb védelemre. Nem csak az szükséges, hogy megvédje a kutyákat a kemény alaszkai hidegtől, de a párnázott zsákmányok segítenek megvédeni a kutyacsapokat a jégtől, a hótól és a sziklafalú terepektől. A Mushers egy hatalmas, 1000 kutyacipőre képes átkutatni egy 16 kutya csapatnak! A használt zsákmányt frissen cserélik több ponton a verseny során.

6. Az Iditarod családi kapcsolat

Az Iditarod faj ugyanazon család néhány generációját látta, és vannak olyan családtagok is, akik versenyeznek egymás ellen! A 2012-es nyertes Dallas Seavey lett - a fiatalabb Iditarod győztes lett a fiatal 23 éves korában. Egy évvel később az apja Mitch Seavey lett a legrégebbi győztes 53 éves fiatalkor! És Mitch apa, Dan, 1973-ban harmadik helyen végzett. Beszélj inspirációról! Egyéb ismerős beszámolók közé tartozik az Anna és Kristy Berington, a két testvér, akik 2014-ben versenyeztek, és a Mackeys, ahol Dick apja és fiai, Lance és Rick mindenki megnyerte a hatodik próbálkozást a szerencsés 13-as szám alatt.

7. Csak az északi kutyafajták!

Nem minden kutyát vágnak ki az Iditarod versenyen. Ezt a szabályt 1990-es évek elején helyezték vissza, amikor egy oroszlány a szokásos európai poodle-i versenyen lépett be a versenyen. A poodle-k közül sokan az ellenőrző pontokon lecsaptak a szőnyegproblémák és a fagyasztott mancsok miatt. Csak az "északi" fajtatiszta és vegyes kutyák (például szibériai huskyt és alaszkai malamutokat) szabadon versenyezhetnek, mivel természetes bundákkal rendelkeznek, amelyek megvédik őket a zéró hőmérsékletétől.